Тихоокеанська острівна держава Науру визнала, що існує "лише один Китай", яким керує уряд у Пекіні.


Китай і Науру в середу, 24 січня, відновили дипломатичні відносини. Це сталося після того, як тихоокеанська острівна держава розірвала дипломатичні зв'язки зі своїм тепер уже колишнім союзником Тайванем, пише Reuters.

 

Під час церемонії в Пекіні міністр закордонних справ Китаю Ван І та його колега з Науру Лайонел Аінгімеа офіційно підписали документ про відновлення двосторонніх відносин між країнами, що передбачає негайне відновлення зв'язків на рівні послів.

 

Згідно з документом, Науру визнає, що існує "лише один Китай", яким керує уряд у Пекіні, а Тайвань є невід'ємною частиною Китаю.

 

Розрив зв'язків з Тайванем був "незалежним політичним рішенням, прийнятим урядом Науру", заявив Ван після підписання документа. "Ми готові поділитися з Науру можливостями розвитку, які приносить модернізація в китайському стилі", - сказав китайський міністр.

Глави МЗС Науру та Китаю підписують документ про відновлення двосторонніх відносин між країнами. Фото: Getty Images

 

Своєю чергою Аінгімеа заявив, що Науру "з нетерпінням чекає на розвиток нових відносин".

 

Острівна держава вже мала дипломатичні зв'язки з Пекіном раніше, між 2002 і 2005 роками.

 

США, які мають офіційні дипломатичні зв'язки лише з Китаєм, заявили що рішення Науру є "прикрим", та попередили, що "обіцянки Китаю часто залишаються невиконаними".

 

Серед дипломатичних союзників у Тайваню залишаються Ватикан, Гватемала і Парагвай, а також Палау, Тувалу і Маршаллові острови в Тихому океані.