Угорщина пом'якшила ставлення на обмеження СПГ, бо домоглася "вічного" захисту для проєкту АЕС Пакш ІІ, яким займається Росатом.

Угорський уряд погодився на 14-й пакет санкцій ЄС, де передбачені обмеження постачання російського скрапленого газу (СПГ) в обмін на те, що жодні заходи не загрожуватимуть реалізації проєкту атомної електростанції Пакш ІІ. Про це повідомляє угорська служба Радіо Свобода з посиланням на своє джерело.

Будапешт припинив блокування санкцій ЄС, але в обмін на це Пакш II буде "захищений" від санкцій. 

Уряд виключав Пакш II зі сфери санкцій і в попередніх пакетах, але це завжди робилося на індивідуальній основі. Однак ця поступка не змінює позицію угорського уряду, яка полягає в тому, що він виступає проти всіх санкцій, пов'язаних з ядерними питаннями, включаючи санкції проти керівників Росатому за їхню роль у російській окупації та експлуатації Запорізької атомної електростанції.

Уряд Угорщини раніше виключав підтримку будь-яких каральних заходів, що впливають на російський газовий сектор, посилаючись на безпеку поставок. 

Торік Росія заробила близько восьми мільярдів євро на експорті скрапленого природного газу. Нинішнє ембарго торкнеться приблизно чверті цієї суми. Проте через європейські санкції Москві, ймовірно, доведеться переосмислити свою бізнес-модель і доставляти природний газ новими маршрутами (наприклад, через Північний Льодовитий океан) на ринки збуту в Азії. Це потребуватиме спеціальних криголамів.

Угорщина мала ще одне серйозне застереження проти пропозиції щодо санкцій, а саме те, що пропозиція зобов'язала б європейські материнські компанії, присутні в Росії, забезпечити дотримання санкцій у випадку їхніх дочірніх компаній у цій країні. Радіо Свобода зазначає, що це стало б проблемою, зокрема, для угорського банку OTP, який має свої інтереси в Росії. Проте пропозиція була настільки пом'якшена, що тепер зацікавлені європейські інвестори не бачать у ній загрози.