Бельгія, як один з найбільших центрів торгівлі діамантами у світі, погоджується поширити заборону G7 у рамках наступного раунду санкцій ЄС проти Росії, стверджують джерела.

Діаманти мають стати "головною зіркою" в 12 раунді санкцій ЄС проти Росії. Про це напредодні повідомило виданняEUobserver з посиланням на дипломатичне джерело в Брюсселі.

Співрозмовник заявив, що в Євросоюзі очікують оголошення країн G7 щодо запровадження обмежень на російські діаманти "в найближчі дні".

"Система готова вже кілька тижнів, і тепер ми чекаємо на остаточну декларацію G7, яка закріпить її на словах і підтвердить волю G7 працювати з цією системою", – сказав він.

На країни G7 припадає 70% світового попиту на алмази. І Бельгія, як один з найбільших центрів торгівлі діамантами у світі, повністю погоджується поширити заборону "сімки" у рамках наступного раунду санкцій ЄС проти Росії, сказав європейський дипломат. Таким чином буде усунуто головну перешкоду для цього кроку, якого інші країни ЄС та Україна прагнули вже давно.

За різними оцінками, експорт алмазів та діамантів приносить Росії до 4 ммлрд євро на рік.