Рішення не буде ідентичним тому, що звучало торік на саміті у Вільнюсі, запевнила посол США при НАТО Джуліан Сміт.

На зустрічі лідерів країн НАТО у Вашингтоні очікуються зміни формулювань щодо перспективи членства України у Альянсі, але до запрошення справа не дійде. Про це сказала посол США при НАТО Джуліан Сміт на пресконференції напередодні зустрічі глав МЗС Альянсу у Празі, повідомила Європейська правда у середу, 29 травня.

 

За її словами, країни-члени дійшли згоди про необхідність дати політичний сигнал щодо наближення України до Альянсу і він стане частиною загального пакета допомоги Києву.

"У рішенні саміту будуть нові формулювання щодо України щодо прагнення України стати членом НАТО. Рішення не буде ідентичним тому, що звучало торік (на саміті у Вільнюсі)", – заявила Сміт і додала, що остаточне формулювання ще не узгоджене і "вже зараз від союзників звучать цікаві ідеї".

При цьому посол наголосила, що Україна не має розраховувати, що ця дискусія вийде на найбільш бажаний для неї варіант політичного запрошення до членства.

"Запрошення України до членства не буде розглядатися цього разу, це малореально. Натомість ми сфокусуємося на наданні пакета підтримки, який дозволить прокласти міст до членства", – пояснила Джуліан Сміт.

У свою чергу віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина стверджує, що в рішенні саміту НАТО у Вашингтоні буде конкретна позиція про незворотність членства України в Альянсі.

"Є запевнення від союзників, зокрема, Сполучених Штатів та інших країн, які відіграють ключову роль у підготовці саміту, щодо того, що в рішенні саміту буде конкретна позиція стосовно членства України в НАТО, стосовно його незворотності, стосовно дорожньої карти", – сказала вона в ефірі телемарафону.

Водночас віцепрем'єрка наголосила, що Україна очікує ухвалення західними партнерами стратегічних рішень щодо протиповітряної та протиракетної оборони нашої країни.

"Ми тестуємо Альянс на спроможність скоординувати свої зусилля та закрити небо України чи через двосторонні рішення, чи через більш комплексні рішення", – зазначила Стефанішина.