Третина російських тепломереж гостро потребує заміни, проте грошей на це у РФ немає. До того ж комунальникам обмежують тарифи.
У Росії близько третини тепломереж давно вичерпали свій експлуатаційний ресурс і гостро потребують заміни. Про це у понеділок, 11 листопада, пише видання Верстка із посиланням на опитаних експертів.
Зазначається, що комунікації країні дісталися у спадок ще від СРСР, а на те, щоб оновити їх за один сезон, немає фінансових ресурсів
За даними Росстату, загальна довжина тепломереж у країні становить 167,7 тисячі кілометрів. При цьому довжина ділянок, які потребують заміни, у 2023 році досягла 51,4 тисяч кілометрів – це 30,7% усіх тепломереж, а 23% труб (або 39 тисяч кілометрів) зношені настільки, що потрапляють у категорію старих.
Найгірша ситуація склалася в анексованому Севастополі, де заміни потребують 92,2% мереж. Рівень зносу 50% труб зафіксовано у Липецькій, Вологодській, Волгоградській, Свердловській та Томській областях, а також у Північній Осетії, Адигеї, Кабардино-Балкарії та Калмикії.
За словами експертів, кошти, закладені у тарифи на теплопостачання, йдуть на покриття поточних ремонтів, оплату праці співробітників та компенсацію тепловтрат, а на капітальні роботи грошей не вистачає. До того ж, Федеральна антимонопольна служба обмежує зростання тарифів, що робить галузь невигідною для приватних інвесторів.
З 1 липня 2024 року тарифи на ЖКГ проіндексували на 9,8%, але, як запевняють фахівці, цих коштів для капітальної модернізації недостатньо. За їх підрахунками, на оновлення тепломереж потрібно трильйони рублів.