Росія використовує лазівки у санкціях і "несправедливо відбирає частки ринку у європейських виробників, які відмовляються спонсорувати російську економіку", заявив СЕО Метінвест.
Росія продовжує імпортувати металопродукцію до країн ЄС, незважаючи на вісім пакетів санкцій. Про це заявив генеральний директор групи Метінвест Юрій Риженков в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera, повідомляє прес-служба Метінвесту у четвер, 15 грудня.
"Європейські імпортери купують напівфабрикати з РФ за дуже заниженими цінами. І мають перевагу перед іншими виробниками в Євросоюзі, зокрема перед Метінвестом, які відмовляються купувати у росіян. Виходить, що Росія несправедливо відбирає частки ринку у європейських виробників, які відмовляються спонсорувати російську економіку. Сподіваюся, ця санкційна лазівка буде закрита у наступних двох пакетах", - сказав він.
Риженков додав, що найбільшими імпортерами російської сталі традиційно є компанії Бельгії та Італії, а в Бельгії працює російське дочірнє підприємство, яке виробляє сталь.
"Я здивувався б, якби вони не використали цю лазівку для ввезення своїх напівфабрикатів. Але насправді, залишаючи цю лазівку, ЄС фактично ставить у невигідне становище сумлінних європейських виробників, які не хочуть спонсорувати агресію, та своїх гравців, які хочуть підтримати Україну. Тому ми вважаємо, що було б краще, якби цю лазівку було закрито", - резюмував глава Метінвесту.
Нагадаємо, ще в рамках четвертого пакету санкцій Євросоюз з 1 квітня 2022 року заборонив імпорт із Росії сталевого прокату та труб. Восьмий пакет санкцій мав розширити обмеження, проте під заборону потрапили лише чорні метали та вироби з них, при цьому обмеження не торкнулися чавуну та феросплавів. Крім того, нові обмеження на імпорт сталінабудуть чинності з 30 вересня 2023 року, а окремих сталевих напівфабрикатів -з 1 квітня та 1 жовтня 2024 року.