Російські соцмережі заявили, що обійти обмеження вдалося завдяки "авіакомпанії з однієї дружньої країни".

Російський Аерофлот відновив рейси на підсанкційному літаку Airbus A350, який він отримав із Франції в день вторгнення в Україну. Російський авіаперевізник через рік відновив польоти авіалайнера завдяки обходу санкцій. Про це повідомляє профільне видання avianews.com.

Авіалайнер передали з Франції в день російського вторгнення в Україну - 24 лютого 2022 року. Тоді літак із реєстрацією VP-BYF встиг виконати кілька польотів, а з 7 березня став на стоянку в аеропорту Шереметьєво.

Дані онлайн-радару Flightradar24 показують, що авіалайнер відновив польоти 29 травня 2023 року. Із 30 травня Airbus A350 регулярно виконує рейси з Шереметьєво до Владивостока, Хабаровська та Бішкека.

Після вторгнення в Україну ЄС та США наклали санкції на російські авіакомпанії. Під заборону потрапили постачання запчастин та оновлення програмного забезпечення для західних літаків у Росії.

Російські соцмережі пояснюють, що обійти санкції вдалося завдяки "авіакомпанії з однієї дружньої країни, яка неофіційно поділилася оновленням та сервісним бюлетенем".

Оновлення стосувалося комп'ютерів керування польотом. Без нього створювалася небезпечна умова, яка могла призвести до втрати керування літаком.

Flightradar24 зафіксував польоти 6 із 7 Airbus A350, які знаходяться у флоті Аерофлоту.