Захід повинен надати Україні "відчутні та надійні гарантії безпеки", зазначив президент Франції.

Президент Росії Володимир Путін "розбудив" НАТО найсильнішим "електрошоком", розпочавши війну проти України. Про це сказав президент Франції Еммануель Макрон під час виступу на форумі Globsec в Братиславі, повідомляє французька газетаLe Monde у середу, 31 травня.

Макрон при цьому нагадав, що він у 2019 році різко висловився на адресу НАТО, сказавши, що Альянс перебуває у стані "смерті мозку".

"Сьогодні нам потрібно всіма силами допомогти Україні вести ефективний контрнаступ", – заявив президент Франції.

Він додав, що це важливо, оскільки "на карту в найближчі місяці поставлено саму можливість обраного і, отже, міцного миру".

Макрон також підкреслив, що "географія не зміниться, Росія залишиться Росією з тими самими кордонами".

"І ми маємо побудувати простір, який дасть нам змогу наймирнішим чином, без жодної наївності, співіснувати з Росією завтрашнього дня", – додав він.

Макрон вважає, що Захід повинен надати Україні "відчутні та надійні гарантії безпеки", будучи "набагато більш амбітним", ніж досі. За його словами, "це стане предметом колективних дискусій найближчими тижнями".

Президент Франції наголосив, що Україна "сьогодні захищає Європу", і в інтересах Заходу – "надійні гарантії безпеки в багатосторонніх рамках".