Документ, зокрема, наказує президенту США надати Україні ракети ATACMS та домовитися про відшкодування Києвом економічної допомоги.

Палата представників США опублікувала три окремих проєкти законів про допомогу Україні, Ізраїлю та союзникам в Індо-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє видання The Hill в середу, 17 квітня.

Законопроєкт про допомогу Україні вимагає від Держдепу і Пентагону представити стратегію США щодо підтримки Києва протягом 45 днів після ухвалення.

Проєкт закону передбачає асигнування 61 млрд доларів у зв'язку з війною в Україні, у т.ч. 23 млрд доларів на поповнення арсеналів США.

Проєкт палати представників США допомоги Ізраїлю передбачає виділення 26 млрд доларів, у т.ч. для протистояння загроз Ірану.

Документ також наказує президенту США надати Україні ракети ATACMS. Голова держави має домовитися з Україною про відшкодування Києвом економічної допомоги, випливає з оприлюдненого тексту законопроєкту. Передбачається конфіскація російських активів для покриття витрат.

При цьому він має право списати до 50% заборгованості України за надану їй допомогу, але не раніше 15 листопада 2024 року. Голосування щодо законопроектів відбудеться в суботу, 20 квітня.

На що ще підуть передбачені кошти:

  • 11,3 млрд доларів на поточні військові операції США в регіоні.
  • 13,8 млрд доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг.
  • 26 мільйонів доларів на продовження нагляду та підзвітності за допомогою та обладнанням, що надаються Україні.

Законопроєкт посилює нагляд через вимоги особистого моніторингу та передбачає угоду про повернення коштів за економічну підтримку України з боку США.

Спікер Палати представників Майк Джонсон сказав, що законодавство буде включати структуру кредитів для надання допомоги, а також вдосконалену стратегію та підзвітність.

Він також планує оприлюднити текст четвертого законопроєкту, який містить інші пріоритети національної безпеки, зокрема заборону TikTok, положення про допомогу в оплаті допомоги через використання конфіскованих російських активів, санкцій та інших заходів для протистояння Росії, Китаю та Ірану.