Кремль почав обговорювати з новою владою долю авіабази Хмеймім та військово-морського порту в Тартусі, що є єдиним прямим виходом Росії до Середземного моря.

Військова присутність Росії в Сирії потребує перегляду, заявив речник перехідного уряду республіки Обейда Арнаут. Про це повідомляє Euronews у вівторок, 17 грудня.

Наразі владу у країні контролює ісламістське угруповання Хаят Тахрір аш-Шам, яке в РФ визнане терористичним. На початку революції російські військові літаки бомбардували представників опозиції, намагаючись зберегти режим Асада, який зрештою втік до Москви.

Згодом Кремль почав обговорювати з новою владою долю авіабази Хмеймім та військово-морського порту в Тартусі, що є єдиним прямим виходом Росії до Середземного моря.

Водночас супутникові знімки зафіксували зникнення техніки й кораблів з цих об'єктів. У результаті з'явилися припущення, що Росія почала згортати свою військову присутність у Сирії. 15 грудня член політбюро ХТШ Камаль Лабабіді повідомив, що днями щонайменше 400 російських військових вивели з передмістя Дамаска та передислокували на авіабазу Хмеймім. За його словами, звідти їх доставили літаками в РФ.

Однак Арнаут назвав останні дії Росії у Сирії неоднозначними. На його думку, зникнення кораблів ВМФ і переміщення військової техніки з баз не дає чіткого уявлення про те, чи Кремль справді виводить війська, чи це частина планової ротації.

"Я вважаю, що Росія має переглянути свою присутність на сирійській території, а також свої інтереси, які були пов’язані зі злочинним режимом Асада", - заявив Арнаут. На його думку, Кремлю слід "виступити з ініціативами на адресу нової адміністрації, щоб показати, що він не є ворогом сирійського народу та що епоха режиму Асада нарешті завершилася".