Нікол Пашинян констатував, що проблеми з питаннями безпеки для Вірменії є "критичними". При цьому Єреван може переосмислити своє членство в ОДКБ.

Вірменія не виступає союзником Росії у війні проти України. Про сказав прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю The Telegraph, оприлюдненому напередодні.

"Коли тільки почалася війна в Україні, я дав інтерв'ю CNN і сказав, що ми не союзники Росії в питанні України. І це – реальність. Але я також хочу сказати, що наша безпекова співпраця із США, Францією чи іншими нашими партнерами не спрямована проти іншого нашого безпекового партнера. Інша справа, що у самих наших партнерів є побоювання з приводу того, як співпраця з ними може вплинути на їхні системи безпеки. Ми намагаємося вирішувати це питання з нашими партнерами в рамках спільного порядку денного, будучи максимально прозорими", – заявив він.

За словами Пашиняна, членство в НАТО, очевидна "червона лінія" для Росії, "не є питання, яке ми обговорювали чи обговорюємо".

Він також припустив, що Вірменія може переосмислити своє членство в ОДКБ.

"У Вірменії ведуться певні дискусії щодо того, чи відповідає стратегія, заснована на альянсі, довгостроковим інтересам країни", – сказав вірменський прем’єр.

Видання зазначає, що особливі суперечки викликає ратифікація парламентом Вірменії Римського статуту Міжнародного кримінального суду, який набув чинності 1 лютого. Росія назвала цей крок "недружнім".

Пашинян не дав прямої відповіді на запитання журналіста про те, чи можуть заарештувати президента Росії Путіна, якщо він прибуде до Єревана. Рішення про приєднання до Римського статуту "служить підвищенню рівня безпеки Вірменії. Щодо юридичних тонкощів. Я не можу на цей час провести юридичний аналіз, тому що це робота юристів", – сказав він.

При цьому прем’єр визнав, що проблеми з питаннями безпеки для Вірменії є "критичними".

"Я не хочу створити враження, що уряд Вірменії не усвідомлює, наскільки критичними є його власні проблеми безпеки. Ми живемо у світі, де ніхто не може сказати, що станеться завтра вранці", – додав Пашинян.