Тиск на нафтовий ринок продовжують чинити занепокоєння щодо економіки Китаю і зростання курсу долара.
Світові ціни на нафту знижуються на початку нового робочого тижня на погіршення перспектив попиту. Про це свідчать результати торгів в понеділок, 12 листопада.
Так, січневі ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $1,01 (1,37%), до $72,86 за барель.
Тим часом грудневі ф'ючерси на нафту WTI на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) впали на $1,11 (1,58%), до $69,27 за барель.
Західні агентства пишуть, що тиск на ринок продовжують чинити занепокоєння щодо економіки Китаю – найбільшого світового імпортера нафти. Опубліковані на вихідних дані вказали на подальше уповільнення інфляції та падіння цін виробників у КНР у жовтні, при цьому влада поки що не озвучила нових заходів стимулювання споживання.
Також негативним фактором для ринку нафти є зміцнення курсу долара США, що знижує інвестиційну привабливість "чорного золота" для власників інших валют.
"Відновлення ралі долара викликало негативні настрої на ринках сировини, – зазначив Оле Хансен із Saxo Bank. – Віра ринку в китайські ініціативи, здатні підтримати ціни, також ослабла".
За даними нафтосервісної компанії Baker Hughes, за минулий тиждень кількість нафтових бурових установок, що працюють в США, не змінилася і склала 479 одиниць. Число газових установок збереглося лише на рівні 102 одиниць.
Крім того, Міністерство енергетики США повідомило про купівлю останніх 2,4 млн барелів нафти в стратегічний резерв країни. У 2022 році влада продала 180 млн барелів зі стратрезерву, щоб пом'якшити наслідки різкого зростання цін на пальне. З того часу Міненерго США заповнило резерв приблизно на 200 млн. барелів, причому з прибутком для бюджету. Тепер програму заповнення резерву завершено.