Політична мотивація полягає у конкуренції з Китаєм, який планує збудувати базу на південному полюсі Місяця до 2035 року.
Новий очільник NASA Джаред Айзекман під час слухань у Сенаті заявив, що космічна агенція планує місію на Марс, а також на Місяць. Про це у неділю, 11 травня, пише The Hill.
"Місяць залишиться важливою ланкою, як з наукової, так і з економічної та безпекової точки зору. У найближчих планах - місії Artemis II (обліт Місяця) та Artemis III (висадка). Для цього буде використовуватися капсула Orion, ракета SLS і модифікований Starship від SpaceX. Після цього NASA перейде на вигідніші комерційні технології", - проінформував він.
Видання пояснює, що науковий інтерес до Місяця зумовлений тим, що його поверхня - це архів історії Сонячної системи. А його зворотній бік міг би стати ідеальним майданчиком для радіотелескопа, захищеного від земних сигналів.
Місяць також викликає інтерес як джерело ресурсів - води, гелію-3, рідкоземельних і промислових елементів.
"Їх видобуток на місці міг би забезпечити потреби орбітальної інфраструктури", - вважають спеціалісти.
Однак існує ще одна мотивація політична - конкуренція з Китаєм, який до 2035 року хоче збудувати базу на південному полюсі Місяця.
"США прагнуть не допустити китайської монополії, об’єднавши зусилля з партнерами: Японією, Канадою, ЄС та Індією", - йдеться у повідомлені.