Розмова офіцерів стосувалась теоретичних можливостей використання Україною німецьких ракет Taurus.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прокоментував публікацію російських пропагандистів перехопленої телефонної розмови німецьких офіцерів про ймовірну передачу ракет Taurus Україні та удар по Кримському мосту, повідомляє Bild.

Пісторіус заявив, що Володимир Путін веде "інформаційну війну" проти Німеччини. За його словами, це "гібридна атака" Росії, метою якої є "підірвати рішучість". Міністр звернув увагу, що на опублікованому записі офіцери обговорювали різні сценарії, але це не означає "зеленого світла" для передачі Києву ракет Taurus. Твердження Москви про те, що бундесвер нібито планував атаку на Крим він назвав “божевільною брехнею”.

Борис Пісторіус закликав не вестися "на виверти Путіна" і розглядати те, що сталося, в ширшому контексті: не випадково Росія оприлюднила запис наприкінці тижня, насиченого критичними з точки зору Кремля подіями, серед яких - похорон російського опозиціонера Олексія Навального.

Водночас міністр негайно доручив провести повне розслідування інциденту з метою з'ясувати повноваження офіцерів і коректності вибору засобу комунікації - платформи WebEx. Перші результати перевірки будуть на початку наступного тижня. 

За його словами, окрім опублікованого запису розмови офіцерів Бундесверу, йому невідомо на поточний момент про інші витоки інформації. 

Раніше російські пропагандисти виклали зміст розмови начебто між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем з трьома офіцерами про деталі можливої ​​поставки в Україну та потенційне використання ракет Taurus. Це викликало скандал у німецькому політикумі.