У Скоп'є має пройти засідання ОБСЄ, але закрите для літаків з РФ небо ускладнює можливість глави МЗС Росії відвідати це захід.

Голова МЗС РФ Сергій Лавров написав офіційного листа македонському колезі про те, що перший не може бути присутнім на засіданні ОБСЄ через закритий повітряний простір. Торік зустріч відбувалася в Польщі, куди російський чиновник теж не зміг прилетіти. Про це повідомляє видання Barrons.

Російський міністр у зв'язку з міжнародними санкціями може другий рік поспіль пропустити важливу зустріч, яка відбудеться в Скоп'є з 30 листопада по 1 грудня.

Лавров звернувся до уряду Північної Македонії з офіційним листом і зажадав від свого колеги Буяра Османі "забезпечити його присутність у Скоп'є" на засіданні ОБСЄ.

Голова північномакедонського МЗС відреагував на це звернення.

"Є кілька проблем, пов'язаних із цією вимогою", - зазначив він.

За його словами, Північна Македонія, як і інші сусідні європейські держави, закрили свій повітряний простір для літаків із Росії через вторгнення в Україну. Тому для того, щоб Сергій Лавров все ж таки прибув на зустріч, "необхідно докласти деяких логістичних зусиль".

"Це залежатиме від рішень, які буде ухвалено найближчими днями. Я сподіваюся, що нам усім вдасться бути присутніми в Скоп'є", - резюмував Османі.