Готуються санкції проти Росатому, його дочірніх фірм та іноземних компаній, які беруть участь у будівництві реакторів за російськими технологіями по всьому світу.

Комітет Палати представників США з міжнародних відносин підтримав запровадження пакета санкцій проти російської державної корпорації Росатом та персональних санкцій проти осіб, які створюють загрозу безпеці на окупованій росіянами Запорізькій АЕС. Про це повідомляє Голос Америки у п’ятницю, 17 травня.

Вказано, що підтримка комітету – перший етап для ухвалення законопроєктів. Наступним кроком має стати їх розгляд Палатою представників Конгресу США.

Конгресмени вважають, що законопроєкти мають покласти край "залежності США від атомної енергетики Російської Федерації, зокрема Росатому з огляду на неспровоковану російську агресію проти України".

Пропонується замінити російських постачальників виробниками зі США та країн-союзників, а також обмежити доступ уряду Росії до доходів через запровадження санкцій та експортного контролю проти Росатому.

Також у комітеті відзначили роль Росатому у захопленні Запорізької АЕС.

"Ростатом – поганий гравець, який активно допомагає Росії у війні. Його роль у захопленні Запорізької АЕС сама собою заслуговує на негайні санкції", – заявив конгресмен-демократ Грегорі Мікса на засіданні комітету.

У разі схвалення законопроєктів буде введено санкції проти Росатому, його дочірніх фірм та іноземних компаній, які беруть участь у будівництві реакторів за російськими технологіями по всьому світу.

"Цей законопроєкт посилає чітке повідомлення ринку про те, що ера залежності від "Росатома" добігає кінця", – сказав конгресмен-республіканець Джо Вілсон.