Китай прагне "розв'язати проблему" Тайваню і досягти національного "возз’єднання", наголосили в уряді КНР.


Китай звинуватив нового президента Тайваню Лая Чінте у тому, що він надіслав "небезпечні сигнали" у своїй інавгураційній промові в понеділок, 20 травня. Про це заявив речник Управління уряду КНР у справах Тайваню Чень Біньхуа, передає Укрінформ.

 

"У сьогоднішній промові лідер регіону Тайвань вперто дотримувався позиції про незалежність Тайваню, пропагував сепаратизм, підбурював протистояння між берегами Тайванської протоки та апелював до зовнішніх сил для підтримки незалежності", - наголосив він.

 

Китайський урядовець заявив, що "Лай іде проти течії, надсилаючи небезпечні сигнали про незалежність, що підривають мир і стабільність у протоці".

 

"Незалежність Тайваню і мир через Тайванську протоку несумісні… Ми ніколи не терпітимемо і не толеруватимемо жодної форми сепаратистської діяльності за незалежність Тайваню", - заявив речник.

 

Чень Біньхуа додав, що воля Китай "розв'язати проблему" Тайваню і досягти національного "возз’єднання" непохитна, як і рішучість захищати національний суверенітет і територіальну цілісність.