Катар, у столиці якого розташований політичний офіс ХАМАС, разом із Єгиптом виступав посередником у конфлікті, оскільки сторони офіційно не підтримують прямих контактів.
Катар призупинив свої посередницькі зусилля для досягнення угоди щодо обміну заручниками в секторі Гази. Доха може поновити їх за умови, якщо Ізраїль і ХАМАС будуть серйозно налаштовані припинити війну. Про це у суботу, 9 листопада, пише Reuters.
"Катарський уряд ухвалив рішення після того, як стало зрозуміло, що обидві сторони відмовляються конструктивно взаємодіяти", - йдеться у повідомлені.
Відомо, що Катар повідомив сторони 10 днів тому під час останніх спроб досягти угоди, що він припинить свої зусилля з посередництва між ХАМАС та Ізраїлем, якщо угода не буде досягнута в цьому раунді.
"Катар відновить ці зусилля зі своїми партнерами, коли сторони продемонструють свою готовність і серйозність намірів покласти край жорстокій війні", - заявили у Міністерстві закордонних справ країни.
Офіційної реакції з боку ХАМАС або Ізраїлю на цю заяву не було.
Вказується, що між сторонами крім короткої активності минулого місяця, реальних переговорів не було з моменту, коли наприкінці серпня в тунелі Гази були знайдені тіла шістьох страчених ізраїльських заручників. Тоді під час тимчасового перемир'я в листопаді, яке Катар і Єгипет допомогли укласти, ХАМАС звільнив 105 заручників, а Ізраїль випустив 240 палестинських в’язнів.
Тим часом CNN із посиланням на джерела в США та Катарі пише, що в Досі погодилися вигнати ХАМАС із країни після прохання Сполучених Штатів.
"ХАМАС - це терористична група, яка вбивала американців і продовжує тримати американців у заручниках. Після відхилення неодноразових пропозицій звільнити заручників її лідерів більше не можна вітати в столицях будь-якого американського партнера", - сказав CNN високопоставлений чиновник.
Відомо, що у Газі все ще утримуються 101 заручник. За даними Міністерства охорони здоров'я Палестини, ізраїльська військова кампанія, розпочата у відповідь на атаку ХАМАС 7 жовтня, призвела до загибелі понад 43 тисяч палестинців. ООН повідомляє, що 70% жертв у перші шість місяців конфлікту були жінки та діти.