Росія змушена продавати Індії свою нафту з великими знижками, аби збути величезні обсяги.
Росія змушена продавати Індії нафту з більшими знижками, ніж раніше. Про це повідомило інформаційне агентство Reuters.
Після того, як 5 грудня набуло чинності нафтове ембарго у Європі, перед Росією постала необхідність шукати нові ринки для збуту великих обсягів нафти. Зокрема, один мільйон барелів на добу.
Експортери з РФ змушені конкурувати між собою та постачальниками з Близького Сходу. Єдина можливість зберегти частку ринку – збільшити знижки. У результаті найбільшу вигоду від цього отримує Індія – вона є головним покупцем російської нафти після 24 лютого.
Російський еталон нафти у грудні почали продавати зі знижкою $12–15 порівняно з бенчмарком Dated Brent з урахуванням страховки і доставки судном, зазначає ЗМІ. У листопаді дисконт становив $10–11, у жовтні – $5–8.
Знижки на Urals без урахування фрахту у портах на західному узбережжі Росії за деякими угодами на продаж в Індію зросли до $32–35 за барель. Водночас Dated Brent на початку грудня коштувала менш як $80 за барель.
Частина постачальників нафти з Росії намагаються самостійно транспортувати "чорне золото" в Індію, аби мінімізувати транспортні витрати. Але багато компаній досі покладаються на трейдингові фірми і змушені ділитися з ними доходами.
Стеля цін на російську нафту встановлена на рівні $60 за барель. Його собівартість – близько $15–45 залежно від родовища.