Росія спеціально організувала групу редакційних співробітників з кількох місцевих жителів, вважає американське відомство.
Росія нині добре фінансує кампанію з дезінформації по всій Латинській Америці, мета якої - підірвати підтримку України та поширити антиамериканські й антинатовські настрої. Про це повідомляє Державний департамент США.
Кремль використовує розвинені контакти зі ЗМІ в Аргентині, Болівії, Чилі, Колумбії, Кубі, Мексиці, Венесуелі, Бразилії, Еквадорі, Панамі, Парагваї, Перу та Уругваї та інших країнах.
Розробку кампанії з маніпулювання інформацією, націленою на Латинську Америку для просування стратегічних інтересів Росії в регіоні, координували російські організації Агентство соціального проєктування (SDA), Інститут розвитку Інтернету і Структура.
США куратором групи для проведення кампанії з маніпулювання інформацією проти країн Латинської Америки називають Іллю Гамбашидзе - засновника російських організацій Агентство соціального проектування і Структура. Крім нього, в список кураторів входять директор проекту SDA Андрій Перла, генеральний директор Структури Микола Тупікін і прокремлівський журналіст Олег Ясинський.
РФ для того, щоб пропаганда виглядала органічною в одній з країн, імовірно в Чилі, організувала групу редакційних співробітників, що складається з кількох місцевих жителів - журналістів і лідерів громадської думки - різних країн регіону. Вони перевіряють і редагують створений командою в Росії контент для подальшої публікації в місцевих засобах масової інформації.
Невід'ємною частиною кампанії є участь московських редакторів-лінгвістів, які володіють іспанською мовою. Редактори часто використовують псевдоніми, щоб приховати свою справжню особу і гарантувати, що інформація буде відмита таким чином, щоб вона здавалася цільовій аудиторії органічною.
Теми пропаганди і показники успіху кампаній були розроблені спільно і за вказівкою російської влади, при цьому Гамбашидзе, Перла і Тупікін грали провідну роль в їх розробці. Вони узгоджуються з більш широкою неправдивою пропагандою Росії про те, що вона нібито є борцем з неоколоніалізацією. При тому, що Росія сама займається неоколоніалізмом і неоімперіалізмом у своїй війні проти України і видобутку ресурсів в Африці, зазначають в Держдепі.