Потрібно припинити розмови про глухий кут або те, що час не на боці України, вважає глава МЗС Британії.

Британська і американська економіки в десятки разів сильніші за російську, а президент РФ володимир путін вже зазнав "масштабної стратегічної поразки"у війні проти України. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон, коментуючи майбутню співпрацю Британії і США в разі обрання Дональда Трампа новим президентом.

Кемерон заявив в інтерв'ю британському виданню The Sunday Times, що Британія та США можуть продемонструвати, що час не на боці путіна.

Міністр зазначив, що коли повернеться до Британії зі своєї робочої поїздки на Близький Схід, то розмовлятиме телефоном із сенаторами й конгресменами США щодо того, аби Конгрес виділив фінансову допомогу Україні.

"путін уже зазнав масштабної стратегічної поразки, і нам потрібно припинити розмови про глухий кут або те, що час не на боці України. Наша економіка у 25 разів більша за російську (йдеться про американську та британську економіки разом. – ред.). Ми абсолютно можемо продемонструвати, що час на нашому боці, а не на боці Путіна", – заявив він.

Очільник британського МЗС повідомив, що це повідомлення він намагатиметься донести до 45-го президента США Дональда Трампа, якщо той переобереться на посаду.

Кемерон повідомив, що працюватиме з Трампом, додавши, що врешті-решт у них є "багато спільних цінностей, спільних підходів і спільного мислення".

"Якщо ви подивитеся на те, як наші розвідувальні служби працюють разом, ви подивитеся на те, як наші війська тренуються і працюють разом, ви подивитеся на те, як ми разом літаємо над Червоним морем прямо зараз, це заходить дуже глибоко. Отже, нам доведеться впоратися з чим завгодно", – пояснив він.

Кемерон не прокоментував, скільки саме Британія має виділяти відсотків від свого ВВП на оборону, але назвав правильним зростання оборонних витрат.

За його словами, Британія у межах оборонного бюджету має забезпечити найкраще співвідношення ціни та якості, й необхідно переконатися, що багаторічне виробництво входить до такого бюджету.

"І це те, про що ми з [британським міністром оборони] Грантом Шаппсом говорили, тому що ми повинні продемонструвати, що ми можемо надавати Україні зброю на постійній основі", – зауважив він.

При цьому Кемерон наголосив, що Британія має водночас поповнювати власні запаси.