Лукашенко має відповідати за агресію проти України на рівні з Путіним, говориться у резолюції Європарламенту.


Європейський парламент в середу, 13 вересня, ухвалив резолюцію Про відносини з Білоруссю, в якій засудив режим Олександра Лукашенка за репресії та утиски народу цієї країни. Крім того, визнав його співучасником російських злочинів в Україні. Про це повідомляє пресслужба ЕП.

Відповідну резолюцію ухвалили переважною більшістю голосів: "за" проголосували 453 європейські депутати, 21 - "проти", ще 40 утрималися.

"Європарламент рішуче засуджує залучення режиму Лукашенка в російську невиправдану, злочинну та неспровоковану агресивну війну проти України. Вважає, що режим Лукашенка став співучасником у злочинах, скоєних Росією, що тягне за собою відповідальність за руйнування та втрати, завдані Україні; вважає, таким чином, що спеціальний міжнародний трибунал по злочину агресії, скоєної Росією проти України, має отримати також юрисдикцію на розслідування не лише стосовно Путіна та російського політичного та військового керівництва, але також стосовно білоруського керівництва", - йдеться у документі.

 

Резолюція пригадує повний перелік злочинів білоруського режиму, починаючи від розпалювання ненависті та участі в російській антиукраїнській пропаганді, до прямої підтримки російської армії, включаючи наданий дозвіл напасти на Україну з території Білорусі та пряме постачання боєприпасів та військового спорядження.

Режим Лукашенка має понести відповідальність за співучасть у злочині агресії, у воєнних злочинах, у злочинах проти людства та за злочин геноциду, що були скоєні проти України, зазначають євродепутати.

 

Депутати Європарламенту закликали застосувати проти Білорусі "дзеркальних" санкцій, подібні до тих, що ЄС застосовує проти Росії у зв’язку із її агресією проти України. Країнам-членам ЄС пропонується шукати правові шляхи для вилучення фінансових активів білоруського керівництва та відповідних підприємств, щоб спрямувати їх, за можливістю, на відбудову України.
 

Окремим розділ резолюції присвячений злочинному вивезенню з України в Білорусь понад 2150 дітей. Європарламент підтримав розслідування Генеральної прокуратури України тієї ролі, яку Білорусь відіграє у насильницькій депортації українських дітей, та притягнення білоруського режиму до відповідальності за ці злочини в юрисдикції Міжнародного кримінального суду, як це було зроблено стосовно російського керівництва.