Ситуація з платежами з РФ до КНР різко погіршилася наприкінці березня. Близько 80% транзакцій було повернуто.


Декілька банків КНР, серед яких найбільший у Китаї ICBC, а також China Citic Bank, Industrial Bank і Bank of Taizhou, перестали приймати платежі в юанях з Росії. Про це пише російська газета Известия в середу, 17 квітня.

 

Джерело газети з бізнес-спільноти розповіло, що ситуація з платежами з Росії до Китаю різко погіршилася наприкінці березня. За його словами, близько 80% транзакцій було повернуто.

Складнощі в основному стосуються найбільших банків Китаю. За його словами, у незначному обсязі платежі продовжують проходити, проте здебільшого з Росією зараз працюють невеликі китайські фінорганізації.

 

Генеральний директор ділової ради при Торгово-промисловій палаті (ТПП) РФ Олексій Єгармін підтвердив проблеми із платежами. Він уточнив, що особливі складнощі виникають під час розрахунків за промислові товари.

 

Нові обмеження пов'язані із ризиком вторинних санкцій. Попри дружбу Китаю з Росією, банки КНР не готові йти на повну конфронтацію із Заходом, зазначають експерти.

 

Вони вважають, що банківський сектор РФ має шукати альтернативні варіанти, наприклад, запускати нові інструменти для відправки платежів. Зараз операції проводяться через треті країни - гроші йдуть у рублях у дружню державу, а від компанії, не пов'язаної з Росією, юані вирушають до Китаю.