Значна частина товарів, що експортуються до Росії, перебувала в санкційних списках, зазначає Financial Times.

 

Британська компанія Mykines Corporation поставила в Росію електроніки більш ніж на 1,2 мільярда доларів. Більшість цих товарів включені до санкційних списків. Про це повідомляє Financial Times.

 

Мова про постачання напівпровідників, серверів, ноутбуків, комп'ютерних компонентів, телекомунікаційних мережевих обладнання та побутової електроніки. У записах перераховані бренди від Huawei та H3C до Intel, AMD, Apple та Samsung.

 

Згідно з митними документами, товари не менш як на 982 мільйони доларів, відправлені Mykines, входять до списків заборонених для постачання в Росію, згідно з британськими експортними обмеженнями.

 

Mykines працювала в Росії до вторгнення в Україну, проте її бізнес в країні злетів саме після початку війни.

 

Переважну більшість з 10,6 тисячі відправлених в Росію партій товарів отримала московська компанія Marsala. Ця компанія може бути взаємопов'язаною з Merlion – великим дистриб'ютором обчислювальної техніки й електроніки в Росії. Одним з контрагентів Marsala є компанія Microcontract, яка є власником спільного з Інженерним центром Новгородського державного університету підприємством. Цей центр проводить дослідження, у тому числі, в галузі авіації та безпілотних літальних апаратів.

 

У британському уряді запевнили, що "всі підприємства, зареєстровані у Великій Британії, за законом, зобов'язані дотримуватись режиму санкцій щодо Росії". Там також додають, що влада країни не обговорює деталей того, "як вони застосовують торгові санкції у кожному конкретному випадку".