Протягом останніх місяців єменські бойовики-хусити здійснили безпрецедентні напади на військові сили Сполучених Штатів та міжнародні морські судна, що працюють у Червоному морі та Аденській затоці.

США повернули хуситів до переліку світових терористичних організацій через їхній напад на торговельні судна в Червоному морі. Про це йдеться в заяві радника голови Білого дому з питань національної безпеки Джейка Саллівана.

"Протягом останніх місяців єменські бойовики-хусити здійснили безпрецедентні напади на військові сили Сполучених Штатів та міжнародні морські судна, що працюють у Червоному морі та Аденській затоці. Ці напади підпадають під хрестоматійне визначення тероризму", - заявляє Салліван.

Салліван вважає, що таким чином хусити поставили під загрозу американський персонал, цивільних моряків та їхніх партнерів, а загалом їхні дії несуть загрозу світовій торгівлі та свободі судноплавства.

"Сьогодні у відповідь на ці постійні загрози і напади Сполучені Штати оголосили про внесення Ансаралли, також відомої як "Хусити", до списку особливо визначених світових терористів. Це рішення є важливим інструментом, що перешкоджає фінансуванню тероризму для хуситів, ще більше обмежує їхній доступ до фінансових ринків і примушує їх нести відповідальність за свої дії. Якщо хусити припинять свої напади в Червоному морі та Аденській затоці, Сполучені Штати негайно переглянуть це рішення", -йдеться в заяві.

Рішення набуде чинності через 30 днів після оголошення.