Рішення прийнято у відповідь на заклики Києва щодо посилення протиповітряної оборони, оскільки країна бореться з інтенсивними наступом РФ на північному сході Харківської області.

Президент США Джо Байден прийняв рішення після низки зустрічей і дебатів про відправку в Україну вже другого американського зенітно-ракетного комплексу Patriot. Про це у вівторок, 11 червня, повідомляє The New York Times з посиланням на неназваних високопосадовців американської адміністрації та військових.

Зазначається, що рішення Байдена було ухвалене ще минулого тижня після зустрічей на високому рівні та внутрішніх дебатів щодо того, як задовольнити нагальні потреби України в протиповітряній обороні, не ставлячи під загрозу боєготовність США.

"Нова система Patriot - друга, яку Сполучені Штати надіслали в Україну - надійде з Польщі, де вона захищала ротаційні сили американських військ, які повертатимуться до Сполучених Штатів", - повідомили чиновники.

За словами американських офіційних осіб, система може бути розгорнута на лінії фронту в Україні протягом наступних кількох днів, залежно від технічного обслуговування або модифікацій, яких вона потребує.