Зловмисники мали виявити місця базування українських військ та передати їх координати загарбникам.

Контррозвідка Служби безпеки затримала подружжя-агентів РФ. Зловмисники наводили російські Гради на прикордоння Сумщини. Про це СБУ повідомила на своєму Telegram-каналі в понеділок, 29 квітня.

"Окупанти планували застосувати різні види озброєння, включаючи реактивні системи залпового вогню БМ-21 Град. Щоб скоригувати ворожі атаки, фігуранти мали виявити місця базування українських військ та передати їх координати загарбникам", - ідеться в повідомленні.

В СБУ дізналися про задум агресора ще на початковому етапі розвідувальної активності російських агентів.

"Це дозволило своєчасно провести комплексні заходи для убезпечення позицій ЗСУ та затримати обох зловмисників, коли вони проводили дорозвідку поблизу потенційної цілі... Подружжя безробітних місцевих жителів дистанційно працювало на російську спецслужбу через анонімний чат у месенджері. Для виконання ворожого завдання зрадники на власному автомобілі об’їжджали прикордоння, де відслідковували позиції Сил оборони", - йдеться в повідомленні.

Слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за статтею Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).

Зловмисники нині перебувають під вартою, їм загрожує довічне ув’язнення.