Фігурант звітував до ФСБ про наслідки подвійного ракетного удару агресора по Одесі 15 березня цього року.

Затримано учасника агентурної групи ФСБ, яка діяла у різних регіонах України. Зловмисники коригували ракетні удари по Києву, Одесі, а також Житомирській та Полтавській областях. Про це 14 травня повідомляє СБУ.

Зазначається, що двох російських агентів було затримано у березні цього року. Наразі співробітники української спецслужби розшукали і затримали в Одесі третього учасника ворожої групи.

За матеріалами справи, він звітував до ФСБ про наслідки подвійного ракетного удару агресора по обласному центру 15 березня цього року.

Тоді росіяни атакували житловий квартал міста двома балістичними ракетами Іскандер. Одна з них поцілила у цивільну забудову, що призвело до численних жертв серед місцевих жителів. А коли на місце події прибули рятувальники, працівники швидкої та журналісти, то окупанти атакували їх другою ракетою.

Після ворожого обстрілу агент обходив територію поблизу пошкоджених будівель та приховано фіксував наслідки "прильоту". Потім відправив месенджером до ФСБ відповідні медіафайли зі своїми коментарями, зокрема щодо орієнтовної кількості загиблих.

У подальшому зловмисник готував серію повітряних ударів Росії по місцевих лікарнях, а також підрозділах Держприкордонслужби, Нацгвардії та ДСНС.

Співробітники СБУ затримали російського агента у його власному помешканні. Ним виявився 27-річний мешканець тимчасово окупованого Енергодара, який через пів року після захоплення міста виїхав до Одеси. На початку цього року переселенця завербував кадровий співробітник управління ФСБ по Москві та Московській області. За співпрацю з російською спецслужбою зрадник отримував від неї гроші, які надходили на його банківські реквізити.

Фігуранту повідомили йому про підозру, він перебуває під вартою. Чоловіку загрожує довічне ув’язнення.