Російські загарбники почали запускати ракети типу Калібр з акваторії Азовського моря, зазначив Дмитро Плетенчук.

Російські окупанти почали використовувати акваторію Азовського моря для розміщення своїх кораблів та запуску ракет типу Калібр, оскільки вважають її безпечнішою за чорноморську. Про це заявив речник ОК Південь Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону, коментуючи нічну повітряну атаку росіян.

"Чотири ракети (типу Калібр - ред.) було випущено з акваторії Азовського моря, і це є важливим поворотним моментом, тому що вони використовують його, вважаючи безпечнішою акваторією, ніж Чорне море", - заявив посадовець.

Він зазначив, що Повітряні сили збили всі Калібри і додав, що ефективність цього типу ракет вже не така, як на початку повномасштабного вторгнення, і ЗСУ знають, що з ними робити.

"Тим не менш, цей факт теж є неприємним, тому що вони вирішили, що можуть використовувати Азов в тому числі для розміщення своїх кораблів і застосування. Але, звісно, забувають вони мабуть, що Азов теж досить недалеко від нас знаходиться", - підкреслив речник.

За його словами, ситуація з розташуванням ракетоносіїв залишається незмінною: один підводний човен знаходиться в акваторії Чорного моря, він може мати на борту до чотирьох ракет.

Три ракетоносії знаходяться в Азовському морі, вони можуть мати на борту до 20 ракет.