Російські війська продовжують активні наступальні та штурмові дії на Куп’янському, Курахівському, Краматорському та Покровському напрямках.

Генеральний штаб ЗСУ опублікував оперативну інформацію щодо російського вторгнення станом на 20.00 понеділка, 20 травня.

"Російські окупанти продовжують активні наступальні та штурмові дії на Куп’янському, Курахівському, Краматорському та Покровському напрямках. На двох останніх також з високою інтенсивністю діє ворожа авіація – у сумі окупанти скинули 15 КАБів, також застосували близько трьох десятків некерованих авіаційних ракет", - йдеться в повідомленні.

На Харківському напрямку кількість сьогоднішніх бойових зіткнень зросла до чотирьох. Протягом доби ворог двічі атакував поблизу Вовчанська і по одному разу - у напрямках сіл Стариця та Липці. У Генштабі запевняють, що ситуація контрольована.

"Починаючи з 10 травня і станом на цей час на Харківському напрямку російські загарбники вже втратили вбитими та пораненими 1974 особи в живій силі та 342 одиниці озброєння і військової техніки!, - йдеться у зведенні Генштабу.

На Куп’янському напрямку тривають три бойові зіткнення в районах Стельмахівки й Синьківки. Загалом цієї доби ворог 11 разів намагався прорвати нашу оборону на цьому напрямку.

На Сіверському напрямку змін немає.

"На Краматорському напрямку у другій половині дня ворог активізувався біля Часового Яру, провів три атаки. Також зараз точиться бій неподалік Андріївки. Ситуація контрольована. Окупанти завдали ще одного авіаудару, цього разу - по району Дружби", - повідомляють у Генштабі.

Повідомляється, що ворог продовжує  концентрувати зусилля на Покровському напрямку, де вже здійснив 32 спроби просунутися вперед.

"24 атаки відбито, вісім - тривають Ще п'ять авіаударів загарбники завдали по районах Новоолександрівки, Воздвиженки, Уманського, Карлівки та Єлизаветівки. Наші воїни жорстко відповідають ворогу. Сьогодні в результаті дій українських підрозділів загарбники вже втратили на цьому напрямку 366 осіб вбитими та пораненими. Також пошкоджено та знищено 22 одиниці ворожої військової техніки, серед якої - шість танків", - додають у Генштабі.

Повідомляється також про 11 ворожих атак на Курахівсьому напрямку, три з них тривають, ситуація контрольована. На інших напрямках - без особливих змін.

"Завдяки гнучкості системи нашої оборони українські воїни впевнено тримають позиції. Підрозділи Сил оборони тримають під вогневим контролем дії ворога, виконують маневр, за сприятливих умов здійснюють штурмові дії для витіснення ворожих військ із зайнятих рубежів", - повідомляють у Генштабі.