УІНП має намір включити пошукові роботи на території Рівненської області до плану роботи та заходів на 2025 рік.

Український інститут національної пам’яті, у відповідь на запити громадян Польщі, має намір у 2025 році почати роботи з пошуку та ексгумації останків поляків у Рівненській області. Про це йдеться в заяві УІНП від 1 жовтня.

За словами голови Українського інституту національної памʼяті Антона Дробовича, українська сторона й далі відкрита до взаємодії з польськими інституціями стосовно пошуку, збереження і догляду за місцями памʼяті українців у Польщі та поляків в Україні.

"Проте з огляду на те, що офіційні міжінституційні механізми щодо розв'язання проблемних питань з польською стороною в питаннях відновлення та збереження місць пам’яті вже тривалий час не діють… УІНП схиляється до рішення піти назустріч інтересам громадян Польщі", - зазначив він.

Дробович додав, що в разі отримання від польських громадян необхідних уточнень щодо локалізації потенційних місць пошуку УІНП буде "старатися допомогти їм попри війну і складну економічну ситуацію".


Волинська трагедія чи Волинська різанина, як її називають у Польщі - один із кривавих епізодів українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни на Волині. Навесні 1943 р. Крайовий провід Організації українських націоналістів (ОУН) на Волині прийняв рішення про вигнання місцевих поляків. Обґрунтовувалося таке рішення необхідністю перешкодити планам польських провідних політичних сил повернути повоєнній Польщі західноукраїнські землі. За польськими підрахунками, під час Волинської трагедії з польського боку загинуло щонайменше 35 тис. осіб (переважно польських селян), а з українського боку - до кількох тисяч осіб. Українські дослідники вважають, що поляки кількість своїх жертв перебільшують.