Функціонування реєстру олігархів планується через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану.


Кабінет міністрів розпорядився внести зміни до закону про олігархів з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії та відклав формування реєстру олігархів на три місяці після закінчення війни. Про це йдеться у розпорядженні №827-р. від 19 вересня.

 

Згідно з документом, функціонування та забезпечення можливості наповнення реєстру олігархів планується через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану.

 

Раніше такий реєстр планували створити через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії до закону про олігархів.

Нагадаємо, 23 вересня 2021 року Верховна Рада прийняла закон про деолігархізацію, який встановлює критерії, кого саме слід вважати олігархом і спрямований на обмеження їх впливу на політику України. 

Того ж місяця Венеціанська комісія запросила текст документа на перевірку. 

5 листопада 2021 року закон підписав президент Володимир Зеленський. Після офіційної публікації почався шестимісячний термін набрання ним норм, і у травні 2022 року мало початися формування реєстру олігархів.

Однак влада прийняла рішення перенести його створення до отримання висновків Венеціанської комісії. У червні 2023 році комісія рекомендувала Україні відкласти імплементацію закону про олігархів через війну.