Всиновлення дітей з країн, які перебувають в стані міжнародного воєнного конфлікту, згідно з міжнародним гуманітарним правом, − забороняється.

Росіяни всиновили 386 українських дітей, які були депортовані до країни-агресора. Про це у п'ятницю, 1 вересня завив уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі марафону новин.

Він же зазначив, що це офіційні дані і справжня кількість таких дітей може бути дещо іншою. 

"У нас є підтверджені цифри. 386 дітей - встановлений факт, що вони були поміщені в російській сім'ї, і по них або розпочалась процедура, або завершилась процедура всиновлення", - сказав він. 

Він підкреслив, що в цьому питанні дуже важливе значення має термінологія, оскільки є різниця між усиновленням і тимчасовою опікою.

"Всиновлення дітей країн, які перебувають в стані міжнародного воєнного конфлікту - це так називається війна, згідно з міжнародним гуманітарним правом, − забороняється. Тому для нас дуже важливі ці терміни, нам дуже важливо встановлювати саме юридичний факт, що росіяни всиновлюють українських дітей. Тоді це чітко підпадає під ознаки воєнного злочину геноциду, який повинен бути трактований як воєнний злочин, який робить вище військово-політичне керівництво РФ. І цим ми займаємося", - наголосив Лубінець.

Віцепрем'єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук сказала в ефірі телемарафону Єдині новини, що в Росії для депортованих українських дітей вже придумали "так званий державний банк дітей".

Загалом, росіяни депортували з окупованих територій 11 тисяч українських дітей.