У НАТО привітали "конкретний прогрес", якого Україна досягла після тогорічного Вільнюського саміту щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ.

Країни НАТО заявили, що Україна перебуває на "незворотньому шляху" до членства в Альянсі. Про це у середу, 10 липня, свідчить спільна декларація з саміту Альянсу у Вашингтоні. 

Члени НАТО оголосили, що повністю підтримують право України обирати власний механізм безпеки та вирішувати власне майбутнє без зовнішнього втручання. 

У спільному документі вказано що, бачать "майбутнє України в НАТО". Окрім того, країни-члени визнали, що держава стає дедалі більше оперативно та політично інтегрованою з Альянсом. 

"Поки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми продовжуватимемо підтримувати її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО", - йдеться в декларації. 

У документі сказано, що рішення НАТО та Ради Україна - НАТО, ухвалені на саміті, у поєднанні з поточною роботою членів Альянсу є "мостом" до членства України. 

Члени Альянсу погодилися продовжувати підтримувати прогрес України в оперативній сумісності.

Країни-члени Альянсу додали, що НАТО відправить Україні запрошення в Альянс, коли союзники погодяться і Київ виконає всі необхідні умови.

"Ми ще раз підтверджуємо, що ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени Альянсу погодяться і умови будуть виконані", - йдеться у повідомленні.