Від представника ФСБ студент отримав завдання зібрати дані про місця базування ЗСУ та військової техніки у Харкові.


Правоохоронці затримали у Харкові студента, який збирав для ворога дані про місця базування ЗСУ та військової техніки у місті. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в четвер, 16 травня.

За даними слідства, на початку 2024 року 18-річний харківʼянин - студент одного з місцевих вишів - через месенджер почав спілкуватись зі співробітником ФСБ по Бєлгородській області РФ. За співпрацю з ворогом йому пообіцяли винагороду. 

 

Від представника російської спецслужби студент отримав завдання зібрати дані про місця базування ЗСУ та військової техніки у Харкові. Ці відомості були необхідні Росії для планування нового наступу на регіон. 

 

Підозрюваний пішки обходив місто та намагався знайти місця базування українських військових. Він приховано фотографував локації, позначав координати у Google-maps та передавав співробітнику ФСБ.

 

Правоохоронці затримали студента. У нього вилучили мобільний телефон з доказами  розвідувально-підривної діяльності на користь Росії. Крім того, за "роботу" на ворога він встиг отримати частину коштів у розмірі 10 тисяч гривень. 

Студенту повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. 
 

 

Докази розвідувально-підривної діяльності студента на користь РосіїХарківська обласна прокуратура