У 2023 році шотландський уряд виділив місцевій владі кошти для організації тимчасового житла втікачам від війни в Україні.

Уряд Шотландії попередив місцеву владу, що надання фінансування для допомоги українцям в облаштуванні не продовжиться. Після цього мерії міст заявили, що їм доведеться припинити підтримувати готелі, в яких розміщені українці. Про це у п'ятницю, 5 січня, пише видання Scotsman.

"Минулого року місцева влада отримала 10 млн фунтів стерлінгів на покриття витрат на короткострокове житло для біженців, тепер цього фінансування не буде", - пише видання. 

У міськраді Единбурга відреагували на цю заяву та заявили, що відсутність фінансування призведе до "непередбачених наслідків" та підвищить рівень бездомності у місті.

У свою чергу, лідер шотландських ліберал-демократів Алекс Коул-Гамільтон заявив, що Шотландській національній партії, яка перебуває при владі, "тепер байдуже до українських біженців".

Наступного тижня представники Конвенція COSLA проведуть зустріч із міністеркою соціальної справедливості Шотландії для пошуку способів вирішення ситуації.

Станом на листопад 2023 року через схему "суперспонсорства" до Шотландії прибули 17463 біженці з України. Більшість із них через відсутність альтернатив розмістили в готелях і на круїзних лайнерах.