На аверсі монети зображений ракетний крейсер Москва з пробоїною в корпусі, потоплений протикорабельними ракетами Нептун.

Національний банк України у суботу, 13 квітня, презентував першу пам’ятну монету Українська бавовна. Нептун із серії Збройні Сили України, яка присвячена українській зброї та її творцям. Про це повідомила пресслужба НБУ.

"Ми вітаємо зброярів України! До їхнього професійного свята ми створили новий тематичний напрям у нумізматичній серії Збройні Сили України, присвячений українській зброї та її творцям", - йдеться в повідомленні.

Першу монету цього напряму, яка вшановує український береговий ракетний комплекс Нептун, 13 квітня презентував заступник Голови НБУ Олексій Шабан під час урочистостей до Дня працівника ОПК України, що відбулися в Печерському ландшафтному парку Співоче поле в Києві.

На аверсі монети зображений ракетний крейсер Москва з пробоїною в корпусі, потоплений протикорабельними ракетами Нептун.

На реверсі монети зображено береговий мобільний ракетний комплекс Нептун у момент пуску ракети.

"Нібито "невразливий" флагман російського флоту ми символічно стилізували під дитячий паперовий кораблик, що особливо підкреслює міф росіян про їхню велич. На рубці корабля зображено абрис зруйнованих кремлівської башти та муру, що символізує крах імперських амбіцій Росії", - розповів Шабан.

Номінал монети становить 5 гривень. Тираж -до 75 000 шт.

Придбати монету можна буде з 18 квітня в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. ЇЇ вартість становитиме 121 гривню.

Згодом монети будуть доступні для купівлі в банках-дистриб’юторах.