Пентагон і американська розвідка вважають, що зараз головною проблемою ЗСУ є вже не брак боєприпасів, а нестача солдатів.
Головною проблемоюУкраїни у війні з Росією на даному етапі є брак солдатів. На думку американських військових та розвідників, людей вистачить лише на шість, максимум 12 місяців війни. Про це у п’ятницю, 1 листопада, пише New York Times.
"Українська армія щосили намагається набрати солдатів і оснастити нові підрозділи. Кількість її солдатів, загиблих у бою, становить близько 57 000. Це наполовину менше втрат Росії, але все ще істотно для набагато меншої країни", - зазначає видання.
При цьому офіційні особи та інші експерти стверджують, що нестача солдатів і запасів у Росії також посилилася. І її здобутки у війні дісталися великою ціною.
Джерела видання вважають, що якщо підтримка України з боку США залишиться сильною до наступного літа, у Києва може з'явитися можливість скористатися слабкостями і очікуваною нестачею солдатів і танків у Росії.
Водночас видання нагадує, що влітку аналітики США вже стверджували, що Росія навряд чи доб'ється значних успіхів в Україні найближчими місяцями. Але ця оцінка виявилася хибною. Так, у жовтні Росія захопила більше території в Україні, ніж у будь-який інший місяць за останні два роки, і відвоювала понад третину території, яку українські сили захопили під час несподіваного наступу в Курській області.
Наразі деякі американські розвідувальні агенції та військові чиновники песимістично оцінюють здатність України зупинити російський наступ.
Видання зауважує, що на початку цього року українські війська відчували брак боєприпасів через затримку допомоги від США. Але тепер постачання зброї більше не є головним недоліком України, кажуть американські військові, найбільший недолік України зараз - це війська.
"За оцінками одного чиновника, в України достатньо солдатів, щоб битися ще від шести до 12 місяців. Після цього, за його словами, країна зіткнеться з гострою нестачею людей", - пише видання.
Воно також зазначає, що найважливіша для України подія найближчим часом станеться не на полі бою, а на виборах у США. Адже колишній президент Дональд Трамп і віце-президент Камала Гарріс виклали дуже різні бачення майбутньої американської підтримки.