Очікування стосовно ситуації на фронті є найбільш оптимістичними - у покращення вірять 46% українців.


Майже половина (46%) українців очікують, що взимку ситуації на фронті покращиться, водночас 34% опитаних переконані, що погіршиться стан економіки. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг.

Очікування стосовно ситуації на фронті є найбільш оптимістичними: у покращення вірять 46%. За песимістичними очікуваннями лідирує економіка: 34% респондентів очікують на погіршення у цій сфері, 43% - не чекають жодних змін. Сфера енергетики оцінюється як така, що покращиться (17%) або залишиться без змін (43%).  
 

 

Молодь віком 18-35 є порівняно більш критичною в оцінці ситуації на фронті - у її покращення вірить 38%, тоді як серед старших людей віком 51+ у позитивний розвиток подій вірить 52%.  

 

Найбільше на погіршення ситуації в економіці очікують кияни - 49%. Соціологи відзначають, що чим молодші та забезпеченіші респонденти, тим вища серед них частка людей з негативними очікуваннями стосовно економіки. 
 

 


 

Але коли мова йде про зміни особистого стан справ взимку, то негативних очікувань більше серед бідніших. Серед бідних громадян 28% очікують погіршення свого становища, серед забезпечених - таких лише 7%.

 

Загалом серед усіх в особистому становищі 64% респондентів очікують відсутності змін, 16% - покращення, 17% - погіршення.  
 

 


 

Щодо потенційної ситуації з енергопостачанням, то 41% опитаних вважає, що ситуація буде кращою порівняно з минулим роком, ще 49% переконані, що буде такою ж як минулого року.

 

Загалом, 51% респондентів очікують, що ситуація загалом в Україні цієї зими залишиться незмінною, ще 25% очікують взимку на покращення, 21% − погіршення.

 

Більш позитивні прогнози стосовно ситуації загалом переважають серед жителів центральних регіонів, старших людей та бідних: серед них приблизно третина вірять у покращення, зазначають соціологи.

 

Дослідження проводилося 22-23 листопада. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1000 респондентів у віці від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.