Дії Ірану є абсолютно неприйнятними та становлять ризик безпрецедентної подальшої ескалації ситуації на Близькому Сході, зазначили у відомстві Дмитра Кулеби.

Міністерство закордонних справ України та західні політики рішуче засудили масовану атаку Ірану проти Ізраїлю. Про це стало відомо у неділю, 14 квітня.

Так, українське відомство зазначило, що "подібні дії є абсолютно неприйнятними, безвідповідальними та становлять ризик безпрецедентної подальшої ескалації ситуації на Близькому Сході".

"Необхідно докласти всіх зусиль, аби не допустити переростання протистояння у масштабніший регіональний конфлікт", – йдеться у повідомленні.

У МЗС наголосили, що ця атака вкотре демонструє важливість мобілізації всіх сил вільного світу на захист глобальних кордонів демократії.

Головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель висловив від імені ЄС рішуче засудження нападу Ірану на Ізраїль, назвавши його неприйнятним.

"Це безпрецедентна ескалація і величезна загроза безпеці в регіоні", – написав він у соцмережі X.

Також іранські удари по Ізраїлю засудили президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і низка керівників МЗС європейських країн.

"Я рішуче засуджую кричущий і невиправданий напад Ірану на Ізраїль. І я закликаю Іран і його поплічників негайно припинити ці напади. Усі дійові особи тепер повинні утримуватися від подальшої ескалації та працювати над відновленням стабільності в регіоні", – написала фон дер Ляєн у соцмережі Х.

Глава МЗС Франції Стефан Сежурне теж вважає, що своїми діями Іран може створити ризик військової ескалації.

"Зважившись на таку безпрецедентну акцію, Іран виходить на новий рівень у своїх дестабілізуючих діях і створює ризик військової ескалації", – написав він у мережі X і запевнив, що Франція "підтверджує свою прихильність безпеці Ізраїлю і запевняє його у своїй солідарності".

Глава зовнішньополітичного відомства Бельгії Аджа Лябіб вважає, що ця ескалація ще більше віддаляє від миру.

"Це серйозна ескалація і загроза регіональній стабільності. Цей напад ставить під загрозу населення і ще далі віддаляє нас від миру", – написала бельгійський міністр.

З цим твердженням також згодна міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, наголосивши, що цей удар загрожує хаосом у Близькосхідному регіоні.

"Іран і проіранські сили повинні негайно припинити це. Висловлюємо солідарність з Ізраїлем", - написала вона.