У поточному році надана Данією військова підтримка Україні становитиме щонайменше 1,8 млрд євро.

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку нашими країнами. Про це повідомила пресслужба українського лідера у п’ятницю, 23 лютого.

Вказано, що документ укладено у розвиток положень Спільної декларації, ухваленої Україною та членами "Групи семи" у Вільнюсі 12 липня 2023 року, до якої відразу ж приєдналися всі країни Північної Європи. Угода розраховано на 10 років.

"Документ закріплює основні компоненти безпекових зобов'язань, наданих Україні Данією, зокрема стосовно довгострокової військової та фінансової допомоги, і визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці у військовій і невійськовій сферах, зокрема в політичній, фінансовій, гуманітарній та в галузі реформ", – йдеться у повідомленні.

Відповідно до угоди, у 2024 році надана Данією військова підтримка становитиме щонайменше 1,8 млрд євро. Крім того, данський Фонд на підтримку України на загальну суму 8,5 млрд євро покриватиме підтримку у 2023-2028 роках та слугуватиме комплексною основою для довгострокової військової допомоги та допомоги в цивільній сфері.

Також Данія підтримуватиме зусилля із забезпечення цілісного потенціалу F-16 через авіаційну коаліцію, зокрема шляхом надання винищувачів, боєприпасів, тренажерів та навчання, а також роблячи внесок у довгострокове обслуговування винищувачів і створення належних умов в Україні.

У разі майбутнього збройного нападу Росії на Україну угода передбачає проведення консультацій протягом 24 годин з метою визначення відповідних подальших кроків.

З повним текстом угоди можна ознайомитись тут.