Україна судитиметься з Польщею, Угорщиною та Словаччиною у СОТ, а не через власну торговельну угоду з ЄС, зазначив Тарас Качка.

Україна подає позов до Світової організації торгівлі (СОТ) на Польщу, Угорщину та Словаччину через відмову скасувати заборону на імпорт агропродукції. Про це сказав заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка в інтерв’ю Politico, оприлюдненому у понеділок, 18 вересня.

"Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому завтра ми почнемо судові процеси", – заявив Качка і додав, що Київ готується вжити заходів у відповідь проти польського експорту фруктів та овочів.

Він зазначив, що Україна судитиметься з Польщею, Угорщиною та Словаччиною у СОТ, а не через власну торговельну угоду з ЄС.

Саме ці три країни виступили проти рішення Єврокомісії щодо дозволу продажу українського збіжжя на території ЄС, прийнятого 15 вересня. Три країни заявили, що введуть власні заборони на експорт українського зерна після винесеного рішення Єврокомісії.

"У наших очах ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про повну недовіру до Європейської комісії", – підкреслив Качка.

За його словами, непокора Брюсселю з боку трьох східноєвропейських країн була не лише внутрішньою справою ЄС, але й викликала те, що він назвав "найбільшим системним занепокоєнням" – чи можуть міжнародні торгові партнери довіряти тому, що Брюссель говорить від імені ЄС.

"Протягом багатьох років Європейська комісія була організатором торговельних перемовин та інституцією торговельної політики для всього ЄС. І ми раніше працювали на цій основі", – зазначив він.

Качка підкреслив, що системний підхід щодо ігнорування позиції інституцій ЄС з боку Будапешта і Варшави буде "проблемою для ЄС загалом" через відсутність єдності.

"Я думаю, що весь світ повинен бачити, як країни-члени ЄС поводяться щодо торгових партнерів і власного союзу, тому що це може вплинути і на інші країни", – резюмував він.