У Вашингтоні дійшли висновку, що тарифи у 500% проти країн, що торгують з Росією, вдарять по самій Америці.

Законопроєкт про нові санкції США проти Росії швидше за все сильно зміниться перед тим, як його ухвалять. Про це у суботу, 7 червня, повідомило видання Politico.

Зазначається, що запровадження 500-відсоткового тарифу на імпорт товарів з країн-покупців російських енергоносіїв в першу чергу означатиме розрив із найбільшими економіками світу - Китаєм, Індією та низкою країн Європи.

Один з ініціаторів законопроєкту сенатор Ліндсі Грем, вочевидь, визнав це, коли раніше цього тижня запропонував зробити виключення для тих країн, які надають допомогу Україні. Це виключення зокрема врятувало б від 500-відсоткового мита Європейський Союз, який досі на 20% залежить від газу з Росії.

Але навіть винісши Європу за дужки, законопроект все одно виглядає сумнівним, пише Politico. По-перше, самі ж США досі купують російский уран, який теж включено в законопроект Грема. По-друге, запровадження величезного мита на імпорт з Китаю та Індії може вдарити по внутрішньому ринку Америки, який в значній мірі залежить від імпорту з цих країн.

"Тарифи у розмірі 500% на імпорт товарів, вироблених у Китаї, призведуть до різкого зростання цін, порушать ланцюги поставок і можуть призвести до зростання безробіття в США до рівня рецесії", – пише Politico.

Політичний аналітик Метт Цвейг зазначив, що законопроект Грема, ймовірно, зазнає суттєвих змін під час розгляду в Конгресі, або ще на етапі попередніх консультацій з адміністрацією Трампа. І все це потребуватиме чимало часу.

"Із законодавством про санкції ви зазвичай маєте справу з ітеративними процесами, де вам потрібно буде пройтися по кожному куточку", – сказав Цвейг.

Разом з тим законопроект має очевидну і досить міцну двопартійну підтримку в США, що свідчить про бажання американського політичного істеблішменту покарати Росію. 

"Конгрес, можливо, тисне на виконавчу гілку влади, щоб вона діяла. У Сенаті існує відчуття, що потрібно або варто запровадити більше санкцій проти Росії", – сказав Адам Сміт, партнер юридичної фірми Gibson Dunn.