У відповідь на випробування нової міжконтинентальної ракети КНДР, американці та південнокорейці провели навчання.
Військові Південної Кореї та США провели навчання з імітаційного удару по об'єктах у Північній Кореї. Приблизно 110 літаків взяли участь у демонстрації сили, що відбулася після випробування міжконтинентальної балістичної ракети Пхеньяном. Про це у четвер, 31 жовтня повідомило видання The Time.
Зазначається, що винищувачі обох країн здійснили імітацію бомбардування північнокорейських цілей.
Під час навчань літаки завдали удару по макетах пускових установок Північної Кореї. Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що ці масштабні спільні повітряні маневри продемонстрували готовність і здатність Південної Кореї та США ефективно протистояти ядерним і ракетним загрозам з боку Пхеньяна.
Навчання відбулося незабаром після запуску нової міжконтинентальної балістичної ракети КНДР, яка досягла максимальної висоти 7 тисяч кілометрів - це у 17 разів більше від висоти орбіти Міжнародної космічної станції. Запуск став черговим етапом удосконалення технологій Північної Кореї, що свідчить про прогрес у розробці ракет на твердому паливі. На стандартній траєкторії ця ракета могла б дістатися до материкових міст США, хоча поки неясно, чи здатна вона точно вражати ціль з ядерною боєголовкою.
Південнокорейський президент Юн Сук Йоль після запуску скликав засідання національної ради безпеки, закликавши посилити готовність і пильність, щоб уникнути непередбачуваних провокацій з боку Півночі.
У Вашингтоні речник Ради національної безпеки США Шон Саветт назвав запуск грубим порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. Водночас головний секретар кабінету міністрів Японії Йосімаса Хаясі зазначив, що такі дії лише посилюють міжнародну напругу та демонструють намір КНДР збільшувати ядерний і ракетний потенціал. Він також наголосив на можливості подальших провокацій, включно з новими випробуваннями.