Компанія продовжує працювати у РФ, утримувати там свої виробничі потужності та платити податки на сотні тисяч доларів до бюджету агресора.

До списку спонсорів війни додали американського виробника вогнетривких виробів Allied Mineral Products, LLC. Компанія продовжує працювати в РФ і пов'язана з виробництвом "шахедів". Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

Зазначається, що компанія продовжує працювати у РФ, утримувати там свої виробничі потужності та платити податки на сотні тисяч доларів до бюджету агресора.

Зазначається, що Allied Mineral Products, LLC у Росії представлена ТОВ "Аллайд мінерал продактс рус". У 2022 році вона сплатила податків до бюджету Росії на 772 тисячі доларів. А з квітня 2022 року компанія імпортувала у РФ продукції загальною вартістю 3,5 млн доларів.

Крім того, що компанія продовжує працювати у РФ, виробництво ТОВ "Аллайд мінерал продактс рус" розташоване в спеціальній економічній зоні Алабуга (Татарстан). Це спеціальна економічна зона, яка є кластером для виробництва дронів Shahed-136.

"Будь-яке підприємство, розташоване в межах Алабуги, потенційно може бути залучене до виготовлення військової продукції або матеріалів для неї", - зазначає НАЗК.

Як повідомляється, наявність американського виробника Allied Mineral Products в Алабузі та регулярне постачання товарів у цей регіон також відіграють ключову роль у підтримці виробничих процесів у ВЕЗ Алабуга. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, компанія Allied Mineral Products Rus імпортувала 13 тонн продукції (402 транзакції), частину з якої можуть використовувати для виробництва дронів.

Серед товарів фігурує "муліт", який використовується як для виробництва вогнетривких матеріалів та підходить для використання у високошвидкісних мікросхемах мікроелектроніки.