Обговорювалось застосування можливих інструментів тиску на Росію у разі відмови від прийняття пропозиції щодо припинення вогню.

Українська сторона провела низку онлайн-зустрічей із партнерами США, ЄС, Північної Європи та Балтії щодо 30-денного перемир'я. У переговорах брали участь спецпредставники президента США Стівен Віткофф й Кіт Келлог, повідомив Офіс президента України у четвер, 8 травня.

Також в онлайн-зустрічах взяли участь дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, радник з питань нацбезпеки прем’єр-міністра Великої Британії Джонатан Пауелл, радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики та безпеки Гюнтер Зауттер. Відбулися розмови з дипломатичними представниками країн Північної Європи та Балтії, Європейської ради та Єврокомісії.

З українського боку в онлайн-зустрічах взяли участь керівник ОП Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, заступник керівника ОП Ігор Жовква, радники керівника ОП Дарія Зарівна та Олександр Бевз.

"Головною темою стало запровадження безумовного та повного припинення вогню на 30 днів, що було прийнято Україною за пропозицією США ще під час березневої зустрічі в Джидді (Саудівська Аравія)", - йдеться у повідомленні.

На думку української сторони, повне та безумовне припинення вогню має стати першим етапом і передумовою для проведення переговорів про досягнення справедливого та стійкого миру. Водночас пропозиція Володимира Путіна про триденне "перемир’я" покликана забезпечити виключно безпеку параду в Москві, а не досягнення миру.

У зв'язку з цим обговорювалось застосування можливих інструментів тиску на Росію у разі відмови від прийняття пропозиції щодо припинення вогню або порушення домовленостей про повну тишу.

"30-денне припинення вогню відкрило б шлях до початку змістовних переговорів задля досягнення справедливого й тривалого миру. Якщо Москва погодиться на цю пропозицію, ми готові до діалогу за участю й підтримки США та європейських партнерів. Але якщо Кремль укотре обере ескалацію замість миру, спільна відповідь партнерів має бути рішучою. Тому Україна вітає напрацьований конгресменами на чолі з Ліндсі Гремом законопроєкт про застосування вторинних санкцій щодо Росії", – заявив Андрій Єрмак.