Навесні 2022 року Паштов перебував в окупованій на той час Балаклії, де брав участь у каральних рейдах і подальшому катуванні затриманих українців.

СБУ повідомила про підозру російському бойовику, який під час окупації Балаклії катував українців струмом. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Йдеться про 34-річного Султана Паштова - бойовика батальйону Чібіс 16-ї окремої бригади головного управління генштабу збройних сил РФ (відомого як ГРУ).

СБУ повідомляє, що навесні 2022 року Паштов перебував в окупованій на той час Балаклії, де брав участь у каральних рейдах і подальшому катуванні затриманих українців. Катівня діяла на території райвідділу поліції, захопленого росіянами.

"У застінках до людей застосовували жорстокі тортури, у тому числі на тривалий час ув’язнювали в антисанітарних умовах без їжі та води. Також рашисти застосовували до викрадених людей електричний струм. Таким чином Паштов разом зі своїми спільниками намагався залякати місцевих жителів та зламати їхній спротив російським окупантам. Крім того, застосовуючи численні тортури, зловмисник намагався змусити мешканців Балаклії співпрацювати з агресором для отримання розвідданих про Сили оборони на східному фронті", - йдеться в повідомленні СБУ.

Паштову заочно повідомлено про підозру в порушенні законів і звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

"Тривають комплексні заходи для притягнення воєнного злочинця до відповідальності. Зловмисника буде знайдено і покарано незалежно від часу та місця його перебування", - запевняють в СБУ.