Серед українців поширені почуття щодо можливих конфліктів між тими, хто виїхав з України, та тими, хто лишився. Про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), пише УНН.

“Респонденти відчувають потенціал конфліктності навколо українських біженців, які повернуться пізніше додому. Близько половини респондентів очікують, що ставлення може бути відмінним до різних категорій громадян, а також очікують проблем”, — йдеться у висновках опитування.

Питання, яке ставилося українцям було сформульовано наступним чином: “Уявіть собі, що в Україну після завершення широкомасштабного вторгнення повертаються українці, які покинули країну через війну, і також ті, хто не повернувся одразу, щоб бути доступними для призову (і чоловіки, і жінки). На Вашу думку, наступні твердження будуть описувати ситуацію, яка дуже ймовірно, скоріше ймовірно, скоріше малоймовірно, дуже малоймовірно буде мати місце в Україні”.

66% респондентів відповіли, що вважають, що громадськість нормально прийме людей, які повертають з-за кордону до нормального життя в Україні. 54% очікують, що ставлення може бути відмінним до різних категорій громадян, 52% очікують, що можуть виникнути деякі проблеми.

Також 49% респондентів очікують, що влада може ухвалити несприятливі для біженців закони. 36% респондентів навіть вважають імовірним сценарій, що громадськість сприйматиме біженців, як зрадників.

Опитування проводилося 4-20 вересня 2023 року шляхом особистого інтерв’ю. У ньому взяли участь 2005 мешканців усіх доступних регіонів України старше 18 років, крім тимчасово окупованих та недоступних через безпекову ситуацію.

Похибка вибірки не перевищує 3,5%.