Конфлікт між Міноборони та Агентством оборонних закупівель може порушити роботу відомства та перекреслити міжнародну допомогу та репутацію країни.

Громадська антикорупційна рада при Міністерстві оборони у суботу, 25 січня, закликала Раду національної безпеки і оборони (РНБО) та політичне керівництво держави негайно втрутитися у конфлікт між Міноборони та Агентством оборонних закупівель (АОЗ). Відповідну заяву опублікувала членкиня ради Тетяна Ніколаєнко.

Вона зазначила, що антикорупційна рада як незалежний інститут, готова виступити майданчиком для діалогу всіх сторін для якнайшвидшого та законного вирішення конфлікту.

Ніколаєнко вважає, що попри заяви окремих учасників конфлікту про його закінчення, конфлікт лише набирає обертів, що може порушити роботу АОЗ та "перекреслити остаточно міжнародну допомогу та репутацію країни як надійного партнера на світовій арені".

У заяві Громадської антикорупційної ради зазначається, що скандал, який виник, не має раціональних причин і пояснень, або ці причини жодного разу не були публічно прокомуніковані жодною зі сторін, а ситуація могла бути виправлена ​​будь-якої миті за останні кілька місяців, "і левова частина провини за те, що цього не сталося, лежить на Міністерстві оборони України".

В антикорупційній раді вважають, що ця ситуація є найяскравішим прикладом поганого корпоративного управління з виною обох сторін, зокрема, Наглядова рада мала проблеми з підбором як незалежного юридичного радника, так і корпоративного секретаря для своєї роботи.

Громадська антикорупційна рада також виступила проти ідеї фактичного об'єднання АОЗ з іншим закупівельним агентством - Державним оператором тилу (ДОТ), директора якого Арсена Жумадилова міністр Рустем Умєров вирішив призначити за сумісництвом директором АОЗ замість Безрукової.

"Ми не захищаємо прізвища, ми захищаємо інститути. АОЗ має мати встановлену законом незалежність у прийнятті рішень і відповідати за ці рішення. Наглядова рада АОЗ не може зазнавати тиску в будь-якій формі. Рішення про обрання керівника Агентства, продовження або не продовження контракту з керівником, має бути беззастережною прерогативою наглядової ради та її беззастережною зоною відповідальності", - наголошується в заяві антикорупційної ради при Міноборони, в якій критикується внесення Міноборони правок до статуту АОЗ та ДОТ про обмеження повноважень їх спостережних рад.

У заяві зазначається, що з трьох незалежних членів наглядової ради Патріке Ауроє (Франція) відмовився підписувати контракт і 20 січня надіслав листа про відкликання своєї кандидатури. Як вважають в антикорупційні раді, після відкликання Умєровим двох представників держави в наглядовій раді АОЗ залишилося лише двоє членів, що ставить під питання дійсність рішення про продовження контракту з Безруковою.