Зараз Україна стримує країну-агресора Росію за допомогою міжнародних союзників, а завтра має надати допомогу партнерам, виконуючи роль щита Європи на сході.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на міністра оборони Олексія Резнікова.
За його словами, одним із ключових напрямків Міноборони є розвиток та підтримка українського ринку безпілотників.
"Сьогодні ж ми отримали заявки від українських виробників на 75 БПЛА різних типів. Після консультацій з Генеральним Штабом ЗСУ, після випробувань, Міноборони вже укладено 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА", - написав міністр.
У 2023 році Міноборони планує збільшити закупівлі дронів для ЗСУ. На цей сегмент хочуть спрямувати близько 20 млрд гривень.
"Ми говоримо про розвиток ринку дронів широкого спектру застосування - повітря - земля - вода. Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставку б/к, евакуацію поранених тощо", - зазначив Резніков.
Він зазначив, що наразі Україна стримує агресора за рахунок безпрецедентної допомоги союзників та щиро вдячна за це.
"Але завтра ми маємо бути готові не тільки захистити себе, але й надати допомогу нашим союзникам, виконуючи роль щита Європи на сході. І я впевнений, що ми дійсно можемо бути одним із світових лідерів в цій сфері", - написав міністр.
За його словами, мета України - це і сучасна система ППО і ПРО, і потужний флот з береговою обороною, і бойова авіація.
"Так, перед нами непростий виклик - підвищення незалежності ВПК (читати - обороноздатності України) через забезпечення української армії продукцією українського виробництва", - додав він.
Резніков зазначив, що Україна повинна бути сильною та посилюватись надалі.
"Світ мінливий. Проте наш сусід, на жаль, нікуди не дінеться. Він, я впевнений, розсиплеться - парад суверенітетів не за горами", - написав міністр.
Як повідомлялося раніше, в Україні створять перші у світі ударні роти дронів у складі ЗСУ.
До того ж, України замовила 105 розвідувальних дронів Vector у німецької компанії Quantum-Systems GmbH.